Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kupuji snowboard

28. 2. 2010

Tady je několik rad které jsou k nezaplacení:

 • PENÍZE...
  Hned na začátku, je třeba si uvědomit, že snowboarding je stejně jako lyžování a golf velmi drahý koníček.
 • "BRÁCHO, PUČ MI SNOWBOARD..."
  Začátečníkům, kteří ještě nevědí jestli je tento sport bude bavit a nechtějí tolik investovat, se spíše vyplatí snowboard si nejdříve půjčit a vyzkoušet si jízdu nebo koupit použité vybavení.
 • SKATESHOP JE NEJLEPŠÍ
  Pro nákup vhodného vybavení je nejlepší zajít do skateshopu nebo obchodu zaměřeného na snowboarding. Máte velký výběr zboží od renomovaných značek a prodavači jsou velmi ochotní a pomohou vám vybrat nejvhodnější vybavení.
 • SUPERMARKETY NE!!!
  Nikdy nekupujte prkno v supermarketech, jejich akční cena může být lákavá, ale jejich kvalita bývá zpravidla nízká a obsuha nemívá o zboží dostatek informací.
 • FREESTYLE
  Měkké vázání a freestylové prkno je správnou volbou pro děti, teenagery a mladé nadšené lidi, kteří mají představu, že jakmile se naučí základní prvky (smýkaný oblouk, jízda po hraně, zastavení,...) budou chtít jezdit po sjezdovce, v prašanu, provádět triky a skoky... Je to tedy takové univerzání prkno pro začínající mladé jezdce.
 • ALPSKÝ SNOWBOARD
  Tvrdé vázání a alpinové prkno doporučuji spíše opatrnějším začínajícím jezdcům, kteří dostali prkno ke svým 40. narozeninám, nebo zkušeným jezdcům, kteří vyžadují rychlou a přesnou jízdu... Tvrdé vázání neumožňuje takovou volnost pohybů, citlivěji reaguje na přenášení těžiště.
 • PŘEMÝŠLEJTE
  V žádném případě nedoporučuji kombinovat freestylové vázání a race prkno a naopak!!! Touto nesmyslnou kombinací nedosáhneme žádné požadované vlastnosti snowboardu a nebude se vám dobře jezdit.
 • POŘADÍ NAKUPOVÁNÍ
  Nejlepší je první koupit boty, potom vázání a teprve nakonec naše vysněné prkno.

2. Kupujeme boty

Když si půjdete koupit boty, je při nákupu bezpodmínečně nutné je vyzkoušet. Není prostě možné koupit správné boty jenom podle velikosti a barvy na internetu. Při výběru správné velikosti je důležité botu stáhnout stejně silně jako pro jízdu, protože po úplném zašněrování pata nohy zapadne více do zadní části boty a uvolní se špička. Bota by měla padnout o něco těsněji než běžná obuv, určitě neměla by být větší vice jak o číslo, protože se bota časem natáhne podle vaší nohy. Budoucí jezdec by měl botu vnímat skoro jako pevnou součást nohy, bota by měla příjemně obepínat celou nohu. Je velmi důležité, aby bota netlačila a současně byla pohodlná, protože v ní budete stát celý den.

freestyle boty
obr. 1 freestylové boty s vnitřní botičkou

na co dát pozor při kupování starších bot!!!

 • U měkkých bot bývá vnitřní botička vytvarovaná podle tvaru posledního majitele a už nebude chtít měnit svůj tvar, takže vás bude bota po delším ježdění tlačit.
 • Je nutné si uvědomit, že "ojeté" boty ztrácí funkčnost. Každá bota má svou životnost a po určitém množství odježděných hodin změkne. Díky tomu se prodlužuje doba reakce snowbardu na váš pohyb a samozřejmě s tím souvisí ovladatelnost snoboardu. U začátečníků je měkčí obuv paradoxně výhodou, díky jejich nejisté jízdě.

nejčastější problémy s nekvalitními botami

 • pocení nohy
 • bota tlačí tě ze všech stran
 • promočí se mokrému sněhu
 • po ježdění bolí chodidlo ze špatně vytvarované vložky nebo neodpružené jednovrstvé podrážky
 • povolují se tkaničky

pro podrobné informace o vlastnostech snowboardové boty přejděte na nstránku http://www.snowboarding.kx.cz/boty.html

3. Kupujeme vázání

Při nákupu je nutné si ověřit, zda do něj pasuje naše bota a rozsah vázání pro velikost boty dostačuje. Mnohdy je tedy dobré kupovat boty i vázání od stejného výrobce. Důležité je také mít správně seřízené vázání. Seřízením se nemyslí citlivost vypínání jako u lyží, ale zejména mít na snowboardu správnou nohu vpředu, odpovídající úhly, rozteč, polohu atd.

obyčejné měkké vázání
obr. 2 obyčejné měkké vázání

na co dát pozor při kupování staršího vázání!!!

 • U měkkého vázání je třeba zkontrolovat funkčnost přezek samotným zapnutím a rozepnutím boty. Tím lze také zjistit, zda bota dobře padne do vázání. Na páscích (strap) se někdy mohou objevit skryté trhliny, které časem vedou až k úplnému utržení. Trhliny nebo praskliny mohou být i na dalších částech vázání. Rozmístění systému insertů musí korespondovat se systémem na snowboardu (Burtonovy snowboardy se zpravidla připevňují pouze třemi šrouby nebo do kolejek).
 • Tvrdé vázání se z hlediska své funkčnosti opotřebovává nejméně. U použitého kusu se v menší míře může projevit nedostatečně pevným spojením s botou.To znamená, že bota má vůli do stran. U některých typů tvrdého vázání může dojít k prasknutí kovové obruče či drátu uchycující přezku vlivem únavy materiálu. Rozmístění systému insertů musí také korespondovat se systémem na snowboardu.

Způsob jakým zjistíte, kterou nohu byste měli mít vepředu najdete na stránce www.snowboarding.kx.cz/pred_jizdou.html a více informací o vázáních na www.snowboarding.kx.cz/vazani.html

4. Kupujeme snowboard (prkno)

Snowboard vybíráme až jako poslední. Nejdůležitějšími parametry jsou jeho

 • délka
 • tvrdost
 • tvrdost
 • složení jádra

Pro dospělého muže je doporučená délka freestyle po bradu nebo maximálně po špičku nosu. Podrobnější informace o správné délce snowboardu najdete na stránce www.snowboarding.kx.cz/snowboard.html

správná délka snowboardu
obr. 3 správná délka prkna

Jádro snowboardu je nejdůležitějším kritériem kvality snowboardu (obvzláště si djete pozor při nakupování prkna v bazaru). Nejlevnější a zároveň nejméně kvalitní variantou je pěnový způsob stavby (PU FOAM CORE, starši prkna brzy ztrácí pružnost a jízdní vlastnosti), dále kombinovaný způsob (lepené dřevěné jádro je obklopeno pěnou) a nejdražší a nejkvalitnější variantou je konstrukce s dřevěným jádrem (celodřevěné lepené jádro vyztužené kevlarem - WOOD CORE) nebo konstrukce z dalších materiálu (např. hliník, karbon, speciální materiály,...). Dnes se už běžně prodávají prkan s dřevěným jádrem, jenom si dejte pozor na prodejce který vám bude tvrdit, že prkno má dřevěné jádro ale nikde vám to neukáže v tabulce.

pružnost prkna
obr. 4 zkouška pružnosti jádra prkna

na co dát pozor při kupování "ojetého" snowboardu!!!

 • STAV SKLUZNICE
  pokud jsou na skluznici výrazné rýhy či vrypy nebo stopy po opakovaných opravách, jsou její kluzké vlastnosti značně zhoršeny. V žádném případě nesmí být skluznice částečně vytržená. Podle vertikální vrstvy ocelové hrany se dá odhadnout tloušťka skluznice, která může být opakovaným strojním broušením značně ztenčená. skluznice a hrana se pak již nedá mnohokrát brousit ze spodní strany a koupi takového snowboardu nemohu doporučit.
 • STAV A ŠÍŘKA OCELOVÉ HRANY
  hranu je třeba zkontrolovat zboku i zespodu, její výrazné poškození, zejména vrypy, stržení či dokonce vytržení její části snowboard prakticky znehodnocuje. Vzhledem k tomu, že hrana pravidelným broušením ubývá, je důležitá šířka vrstvy ocelové hrany, a to jak z boku tak zespodu. Právě hrana se rozhodující měrou podílí na vedení oblouku.
 • PŘETÍŽENÝ SNOWBOARD
  prkno nesmí být "prošláplé" nadměrnou hmotností jezdce či přetížením v extrémním terénu.
 • VRTULE
  jde o zkroucení snowboardu kolem podélné osy, které výrazně zhoršuje jízdní vlastnosti. Kontrolu lze provézt tak, že prkno položíme na skutečnou rovnou plochu, snowboard by se neměl při tlaku rukou v žádném směru houpat.
 • ROZLEPOVÁNÍ PRKNA
  je nutné skontrolovat, zda se snowboard v některém místě nerozlepuje, zda už nebyl lepen nebo zda není dokonce nalomený. Rozlepování prkna je nejčastější v oblasti špičky a patky.
 • STAV INZERTŮ
  závity mohou být strženy, což znemožňuje upevnění vázání. V případě špatně upevněných inzertů vlivem předcházejícího používání nebo nadměrného dotahování je zde riziko, že budou ve skluznici pod inzerty dolíčky.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

generous website

(Gregorybuita, 19. 3. 2021 7:45)

my company https://tachiyomibook.com/jmp.php?asin=B01B2D8JEC&genre=music&url=https://jpornweb.com/video/naked-student-girl-plays-with-a-sex-toys-in-front-of-the-camera-526.html

נערות ליווי https://playboy-tlv.com/נערות-ליווי-בתל-אביב/

(Ruslana Pushkin, 19. 3. 2021 3:57)

נערות ליווי בתל אביב

значительный ресурс

(Joshuaphemo, 19. 3. 2021 2:17)

классный веб ресурс https://www.google.co.ve/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQFjAA&url=https://specznak777.ru/nomera-s-tremya-odinakovymi-bukvami/

r&b cover songs 2018

(PabloSkall, 18. 3. 2021 23:25)

cover song app for android

- Licensing of covers. To post a cover on streaming platforms, you must obtain permission from the copyright holder to create and monetize the cover. UML will provide a mechanical license - the right to commercialize the cover and place it on all digital platforms for a small fee of $ 9.99.

бурение скважин монтаж

(Donaldfnn, 18. 3. 2021 17:48)

Приветствую Вас товарищи
Обустройство скважины
Обустройство скважины – это комплекс земельных и монтажных работ, необходимых для качественного и комфортного пользования чистой водой из только что пробуренной скважины. В результате него долгожданная вода из скважины, наконец, поступает в дом. Процесс требует точных расчетов и тщательной подготовки, которую выполняют специалисты высокой квалификации, дополненной многолетним опытом в этой сфере. При обустройстве скважины компания ” БурТехСервис” ориентируется прежде всего на нужды своего заказчика, помогая выбрать оптимальный вариант, подходящий и по цели, и по цене.
Основные этапы обустройства скважины
Подготовка.
На этом этапе мы с вами уже определившись со способом обустройства скважины, а именно – подобрали соответствующее оборудование (кессон, адаптер либо оголовок). А также приготовили необходимые материалы и инструменты. При выборе способа обустройства скважины специалисты руководствуются следующими данными: глубиной и диаметром скважины, учли расход воды в разных точках участка, протяженность водопроводных труб (длиной трубопровода). Несомненно, правильная подготовка помогает предупредить возникновение возможных проблем в будущем, а также избежать дорогостоящего ремонта.
Прибытие на место монтажа. Оборудование, а также материалы и необходимые инструменты доставляются на Ваш участок.Начинаем с земляных работ. Нами подготавливается котлован при обустройстве кессоном, либо копается приямок для обустройства с адаптером. Траншея выкапывается по необходимости. Глубина при копке должна быть ниже уровня промерзания (1,5-2 метра).Далее обрезаем обсадную трубу на нужной высоте при монтаже кессона. При монтаже адаптера труба не обрезается.После этого устанавливаем кессон, либо делаем врезку в трубу скважинного адаптера.Устанавливаем также в скважину погружной насос.
Специалисты «БурТехСервис» руководствуясь данными из паспорта скважины, подбирают насос. Необходимо учесть следующие данные:
Глубину скважиныУровни воды в статике и динамикеДебит (производительность скважины)Горизонтальный перепад (уклон) высот скважиныРасстояние от самой высокой точки забора воды до уровня земли.Продолжаем монтаж. В кессон опускается и устанавливается оголовок, гидроаккумулятор, система автоматики с реле давления. На участке устанавливают летний поливочный кран.Для прокладки трубопровода к дому ранее уже выкопана траншея. В дом подводят две магистрали: одна водоподающая, вторая – для подводки электрического кабеля от насоса. При необходимости устанавливаем греющий кабель.После всех работ выполняем подключение оборудования к электричеству. Обязательно проводится проверка работы систем автоматики.Обустройство скважины завершено!

Best lolita2

(EugeneSup, 18. 3. 2021 10:00)

####### OPVA ########
ULTIMATE РТНС COLLECTION
NO PAY, PREMIUM or PAYLINK
DOWNLOAD ALL СР FOR FREE

Description:-> gg.gg/lua7w

Webcams РТНС 1999-2021 FULL
STICKAM, Skype, video_mail_ru
Omegle, Vichatter, Interia_pl
BlogTV, Online_ru, murclub_ru

Complete series LS, BD, YWM
Sibirian Mouse, St. Peterburg
Moscow, Liluplanet, Kids Box
Fattman, Falkovideo, Bibigon
Paradise Birds, GoldbergVideo
Fantasia Models, Cat Goddess
Valya and Irisa, Tropical Cuties
Deadpixel, PZ-magazine, BabyJ
Home Made Model (HMM)

Gay рthс collection: Luto
Blue Orchid, PJK, KDV, RBV

Nudism: Naturism in Russia
Helios Natura, Holy Nature
Naturist Freedom, Eurovid

ALL studio collection: from
Acrobatic Nymрhеts to Your
Lоlitаs (more 100 studios)

Collection european, asian,
latin and ebony girls (all
the Internet video) > 4Tb

Rurikon Lоli library 171.4Gb
manga, game, anime, 3D

This and much more here:
or --> gg.gg/ntwfm
or --> cpc.cx/tuu
or --> xor.tw/4pt0y
or --> v.ht/LEYc
or --> cutt.us/lFqU4
or --> gg.gg/ntwgr
or --> v.ht/kIy2
or --> apg.de/og
or --> gg.gg/ntwhd

###### Caution! ######
ALL premium big parts rar
(mix.part01..), unrar file list
(vid.avi), forums on free host
(bbmy iboard etc.) - scam.
Paylinks (bit_ly lmy_de aww_su
etc.) - virus. Be careful.
-----------------
-----------------xr1

歐客佬精品咖啡

(DennisDug, 18. 3. 2021 3:24)

歐客佬精品咖啡

https://blog.oklaocoffee.tw/

humane website

(FrankKix, 17. 3. 2021 23:45)

see this page https://rufreechats.com/cams/faerie9999999.html

Manga cartoon

(DotonagaSun, 17. 3. 2021 6:38)

Manga and Hentai www.mangoflex.co watch the cartoon

Какую БК выбрать?

(OldBetter, 17. 3. 2021 5:58)

Пожалуй лучшая из БК Леон(ни цупис, а оригинал!) - Регистрация через www.marathonbet.live

Хочется к девкам?

(MasterButor, 17. 3. 2021 5:16)

Купить сайт ДЕВКИ www.devki-devki.ru знакомств

Start dating websites and apps

(OsvaldRzh, 17. 3. 2021 4:50)

Recently here a guy asked "I need starting a online dating business" - I can you: orderessay.site white label dating

good resource

(ZacharyKaM, 17. 3. 2021 0:17)

internet https://ruscams-com.ru/eroticheskiy-chat/videochat-pogovorim.html

купить стекло

(Bogdanaim, 16. 3. 2021 17:55)

Здравствуйте господа!
Предлагаем Вашему вниманию изделия из стекла для дома и офиса.Наша организация ООО «СТЕКЛОЭЛИТ» работает 10 лет на рынке этой продукции в Беларуси.Стеклянные двери межкомнатные в Минске с ценами и фото представлены на данной странице. Вы можете заказать и купить их с бесплатным замером и доставкой по Беларуси. Вам по нраву такой неординарный вариант как стеклянные межкомнатные двери? Наша Команда в Минске расскажет всё о секретах установки, дизайнах интерьера с примерами фото, и поможет выбрать и купить дверь вашей мечты по нормальным ценам. Плюсы и минусы дверей из стекла: Сейчас такие варианты пользуются большой популярностью. Их выбирают для установки в душе, бане, а некоторые и вовсе предпочитают видеть их в качестве межкомнатных.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1M3yBV_X6avVPgF2FyJhEy5k9Xdyq9NUo/view?usp=sharing
От всей души Вам всех благ!

добротный сайт

(Royceunlic, 16. 3. 2021 10:14)

первоклассный вебсайт https://xn--80abwulli8a.xn--p1ai/nizhnekamsk/avarijnyj-santehnik/

Hydra

(hydra-bof, 15. 3. 2021 13:20)

https://hydra-sites.net - hydra

Forex trading cheats

(ForexAgirm, 14. 3. 2021 16:07)

Forex usd sang php. https://vn.forex-trading-is.com

News 2021

(StephenZoons, 14. 3. 2021 10:05)

Мы даем Заработок, благодаря рекламе в Pinterest https://youtu.be/vrlMJu5BaQI от 7000 до 100 000 usd в месяц в Etsy

Огромное тебе СПАСИБО

(AllenApent, 14. 3. 2021 9:51)

Круто + за пост

балясины тетива ступени

(Donaldfrush, 14. 3. 2021 6:32)

славный веб ресурс https://www.ekolestnica.ru/kombinirovannye-balyasiny.html - ножки деревянные для мебели спб, сосновый щит купить


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100

následující » 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červenec / 2021 >>